0
0
logo

سلام
مهندس کلاب چیست و چه کاری قرار است انجام دهد ؟

مهندس کلاب نتیجه گرد هم آمدن چندین مهندس جوان برای رفع خلا هایی هست که احساس می کنند باید به عنوان مهندس به آن ها آموزش داده میشد تا بتوانند با دست پر وارد جامعه و بازار کار شوند .
هدف ما از ایجاد مهندس کلاب این است که در ابتدا منابعی را که برای مهندس ها لازم است در یک جا جمع آوری کنیم  و پس از آن آموزش هایی که یک مهندس برای ورود به زندگی و بازار کار به آن ها نیاز دارد با هم یاد بگیریم . در مهندس کلاب هدف ما این است که با هم یاد بگیریم و مهارت هایی که برای ی زندگی بهتر لازم داریم با هم تمرین کنیم و دنیا را حداقل برای خودمان جای بهتری کنیم .
در دانشگاه در بهترین حالت ، ما یک سری تئوری می آموزیم اما اندیشیدن و فکر کردن که مهم ترین ابزار مهندسی است جایی در دانشگاه ندارد . در مهندس کلاب دوست داریم تا محیطی ایجاد شود که مهارت هایی را که واقعا به آن ها نیاز داریم و آن ها را دوست داریم یاد بگیریم و از یاد گرفتن آن ها لذت ببریم هماطوری که وقتی بچه بودم و بازی میکردیم و از آن خسته نمی شدیم ، دوست داریم اینجا هم کاری بکنیم که آن را واقعا دوست داریم و از انجام آن خسته نشویم . به همین خاطر عنوان مهندس کلاب را برای کارمان انتخاب کرده ایم که جایی باشد برای تفریح که نتیجه این تفریح یادگرفتن چیزی است که به درد ما بخورد .
در اینجا شاید تلاش حداقلی ما این باشد که دانشجویان مهندسی نسل بعدی ما ،‌ بیش تر فکر کنند و هم نسل های ما هم، با ما برای حرکت رو به جلو یاری کنند .
از تولد مهندس کلاب بیش از یک سال میگذرد و در این مدت فراز و نشیب های زیادی داشته است و چندین بار هم تا مرز تعطیلی پیش رفته است ولی این بار حس میکنیم که جامعه مهندسی و کلا جامعه علمی در حال گذار و حرکت به طرف اتفاقات خوب است و ما هم دوست داریم در این دنیای پرهیجان و لذت بخش باشیم و همین هم فلسفه مهندس کلاب است : هیجان و لذت از زندگی و عشق .
البته مهندس کلاب دوست ندارد که یک سایت تک بعدی مهندسی باشد که تبدیل به محل دانلود کتاب و جزوه درسی و فیلم و مشاهده اخبار استخدامی باشد. شعار مادر مهندس کلاب ، “مهندسی ، علم و هنر” است که البته شعار قدیمی برخی از دانشگاه های ما در زمان دور هم بوده است . به خاطر همین شعار ما هم سعی خواهیم کرد که علاقه مندی های خودمان را با شما به اشتراک بگذاریم و بخش های جداگانه ای برای معرفی فیلم و موسیقی و کتاب ایجاد کرده ایم . بخش های دیگری هم هست که به زودی آن ها را معرفی خواهیم کرد .
در اینجا فقط خواستیم در مورد خودمان و دوست جدیدمان یعنی “مهندس کلاب” صحبت کنیم و آن را به دوستانمان معرفی کنیم و امیدواریم که این دوستی ها گسترده شود . چون مهندس کلاب عاشق دوستانش است .
به امید روز های بهترlogo