0
0
logo

معرفی و دانلود نرم افزار اسپن هایسیس – Aspen Hysys

پک نرم افزاری اسپن وان (‌ Aspen One ) شامل نرم افزار های مختلفی جهت شبیه سازی فرآیند های مختلف است که از پرکاربرد ترین نرم افزار های این بسته اسپن هایسیس ( Aspen Hysys ) و اسپن پلاس ( Aspen Plus ) می باشد، که به دلایل برخی برتری ها و البته بنا به سلایق مختلف هایسیس کاربرد بیشتری در جامعه دانشگاهی و صنعتی ما دارد. البته اسپن پلاس هم جایگاه ویژه خود را در شبیه سازی فرآیند ها دارد . از قابلیت های پک اسپن شبیه سازی کامل فرآیند ها از جنبه های مختلف و با درصد خطای کم می باشد . همچنین وجود بانک های اطلاعاتی کامل و دقیق و همچنین وجود انواع مختلف معادلات حالت باعث می شود که این نرم افزار به عنوان یک ابزار همه فن حریف شناخته شود . تا ورژن هفت این این نرم افزار شاهد مقدار کمی از تغییرات بودیم ولی از ورژن هشت به خصوص 8.6 به بعد تغییرات قابل توجهی در نرم افزار مشاهده می کنیم و نرم افزار، قدم های رو به جلویی برای بهبود خود برداشته تا هم کاربر پسند تر شود و هم دقیق تر وکامل تر و کاربردی تر برای شبیه سازی .
afd4229a7a10b5d71c1e4afdfecef17c
اصولا این نرم افزار و به خصوص هایسیس در ترم های آخر رشته مهندسی شیمی در مقطع کارشناسی تدریس می شود ولی از آنجایی که یک ترم برای یادگیری این نرم افزار کم است، پیشنهاد میشود که از ترم پنج به بعد و بعد از گذراندن دروسی مثل عملیات واحد 1 و مکانیک سیالات و ترمودینامیک، یادگیری این نرم افزار آغاز شود . در واقع یادگیری اصول نرم افزار کم تر از یک روز زمان می برد و بخش اصلی یادگیری طراحی فرآینده ای مختلف و آشنایی با آن ها و از همه مهم تر تجزیه و تحلیل و تصمیم گیری برای تغییر متغیر های مختلف اصلی ترین بخش این نرم افزار هستند . اپراتور یک نرم افزار بودن شاید هنر چندانی نباشد! اصل، درک فرآیند و و متوجه شدن مفهمو و تئوری هایی است که برای حل مسائل از آن ها استفاده می شود .
در شبیه سازی هدف ما این است که قبل از ساخت واقی واحد ، بتوانیم هزینه آزمون و خطا را به حداقل برسانیم و راه حل های نرم افزاری هم به همین دلیل توسعه یافته اند . نرم افزار هایی مثل پایپ سیم و متلب و اولگا و … هم هر کدام در بخش هایی از مهندسی شیمی کاربرد دارند . بنابراین تسلط به تئوری مباحث در کنار مسلط شدن به نرم افزار ما را به یک مهندس قدرتمند تبدیل می کند و همین است که تمایز به وجود می آورد و ما را از بقیه کسانی که دارند مثل ما در دانشگاه ها درس میخوانند و فقط میخوانند ! متمایز میکند و قدرتمند میکند .
در مهندس کلاب ما قصد داریم تا آموزش نرم افزار اسپن هایسیس را به طور کامل و با حل مثال های متعدد در کنار هم یاد بگیریم و خودمان را به یکی از قدرتمند ترین نرم افزار های شبیه سازی مسلح کنیم. بنابراین با تولید فیلم های آموزشی مختلف و حل تمرین های متعدد شبیه سازی و البته مسلط شدن به تئوری با کمک هم و تا جایی که بتوانیم ، میخواهیم این نرم افزار را واقعا بیاموزیم.
001df1ff_medium
در ادامه لینک دانلود ورژن 8 نرم افزار Aspen One قرار داده شده است .
البته ما در مهندس کلاب ورژن 7 هایسیس را آموزش خواهیم داد . و پس از آن آموزش ورژن 8 هم در دستور کار قرار دارد .

aspenONE 8.6 + HYSYS Video Traning, Books and Examples

البته مشابه این مطلب را قبلا در وبلاگ شخصی خودم منتشر کرده بودم و از این به بعد اکثر مطالب آموزشی را در مهندس کلاب منتشر خواهم کرد .

تاریخ عضویت : ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال
نظرات کاربران
  سارا جواهري پاسخ یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶

  با سلام
  ممنون از سایت بسیار خوبتون
  آیا نسخه ی قابل اجرای نرم افزار aspenhysis بر روی سیستم هایی غیر از ویندوز مثل مک او اس نیز موجود هست؟


  Aso rezaei پاسخ دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶

  سلام
  آموزش نرم افزار Aspen EDR وجود داره؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.